Lazy loading – jak może pomóc naszej stronie?

Co to jest Lazy loading?

Lazy loading to technika, która polega na ładowaniu zawartości strony internetowej tylko wtedy, gdy jest ona potrzebna. Nie ładuje nam się wszystko od razu. Oznacza to, że zawartość, która nie jest widoczna bez przewijania, zostanie załadowana dopiero w momencie, gdy użytkownik przewija stronę i dotrze do odpowiedniego fragmentu. Mowa tutaj o np. obrazach, filmach lub innych multimediach. Technika ta może przynieść wiele korzyści dla naszej strony internetowej, oto kilka z nich:

Szybsze ładowanie strony.

Po pierwsze lazy loading pozwala na szybsze ładowanie strony internetowej. Dzieje się tak, ponieważ zawartość jest ładowana tylko wtedy, gdy jest potrzebna. To zmniejsza ilość danych, które muszą być pobierane przez przeglądarkę, a tym samym skraca czas ładowania strony.

Lepsze wrażenia użytkownika.

Po drugie, szybsze ładowanie strony internetowej oznacza lepsze wrażenia użytkownika. Ponieważ użytkownik nie będzie musiał czekać na załadowanie całej strony, aby uzyskać dostęp do interesującej go zawartości.

Zaoszczędzenie transferu danych.

Lazy loading pomaga w zaoszczędzeniu transferu danych. Niektóre elementy strony, takie jak np. obrazy lub filmy, mogą być duże i pobieranie ich od razu może zużyć dużo transferu danych. Dzięki lazy loading, elementy te są ładowane tylko wtedy, gdy użytkownik do nich dotrze, dzięki czemu zmniejsza się ilość transferu danych.

Poprawa wyników SEO.

Ładowanie strony może przyczynić się do poprawy wyników SEO. Dzieje się tak, ponieważ szybsza strona ma większą szansę na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Podobne wpisy